Abrollkontajnery

sa využívajú na transport rôznych materiálov, ako napr. zemina, štrk, kovové i nekovové materiály,  rôzne druhy odpadov a pod. Môžu byť vyhotovené v rozličných typových prevedeniach a objemových variantoch.

ŠTANDARDNÝ

Štandardné vyhotovenie kontajnera je určené na transport ľahších a stredne ťažkých látok ako papier, plasty, kovy, odpad a pod. Vyrába sa v rôznych dĺžkach, výškach a prevedeniach.

 

NA DOMOVÝ ODPAD

Uzatvorený kontajner je určený na uskladňovanie a prepravu domového odpadu. Na vrchnej časti steny je možné cez odklápacie dvierka vhodiť do kontajnera odpad, ktorí je zadržaní v uzavretej nádobe a chránení pred vonkajšími vplyvmi.

 

 

PLATO

Kontajner typu plato je vlastne rovná plošina slúžiaca na prepravu napríklad automobilov, stavebných strojov, bagrov a iných mechanizmov ako aj pevných tovarov na paletách a pod. Na krajoch môžu byť umiestnené oká pre uchytenie lán alebo pásov, alebo aj odnímateľné tyče pri prevoze napr. dreva.

 

 

ACTS

Abrollkontajner určený na kombinovanú prepravu na nákladnom vozidle a na železnici. Obsahuje hákový systém naťahovania so sklopným hákom pre nákladné vozidlo a reťazový naťahovací systém.

 

 

SCHOTTER KONTAJNER

Tento abrollkontajner sa využíva na prevoz kameňa, štrku a zeminy. Aj preto sa vyrába v masívnom vyhotovení pre vysoké zaťaženie. Je možné hod dodávať s materiálmi štandardnej alebo zvýšenej pevnosti, resp. vysokopevnými oteruodolnými materiálmi HARDOX.

 

 

STOHOVACÍ

Stohovací abrolkontajner má bočné steny šikmé a to umožňuje jeho stohovanie a tým aj úsporu miesta pri preprave, resp. skladovaní. Takýmto spôsobom je možné vložiť jeden kontajner do druhého pri úspore priestoru.